Gdzie wybrać się w Karpaczu?

Gdzie wybrać się w Karpaczu?

Karpacz to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Piękne góry, niesamowite widoki. Z roku na rok coraz więcej turystów wybiera Karpacz jako miejsce do spędzania wakacji z rodziną. Wakacje powinny być aktywne, dlatego w tym artykule poznacie kilka miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Karpaczu. Zachęcam do lektury!

Góry

Karpacz z dziećmi

Jeśli na wakacje jedziesz z rodziną, to musisz pamiętać o atrakcjach dla tych najmłodszych. W Karpaczu znajduje się Miejskie Muzeum Zabawek, które z pewnością zainteresuje Twoje dzieci. Najmłodsi nie bardzo lubią typowe muzea, dlatego alternatywa w postaci zabawek skusi ich do oglądania wystaw. Zaraz po muzeum bardzo fajną atrakcją jest Park Bajek. Dzieci będą miały okazję bliżej poznać swoich ulubionych bohaterów z kreskówek i komiksów. Zdaniem turystów jest to najlepszy park z bajkami w Polsce. Zdecydowanie najbardziej pożądanym miejscem będzie wystawa klocków lego. Każde dziecko posiada zabawki lego i czas spędzony na wystawie będzie niezapomniany.

Coś dla rodziców

Twoje dzieci z pewnością są zachwycone atrakcjami, które im zaproponowałeś. Teraz pora, abyś skupił się na sobie. Karpacz sam w sobie jest pięknym miejscem, dlatego widok gór to jeden z najważniejszych elementów pobytu. Z pewnością zainteresują Cię trasy rowerowe. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, to wybierz się na Bike Maraton. Trasa ma 60 kilometrów długości i jest dosyć trudna do pokonania. Jeśli uda Ci się ukończyć go w przyzwoitym czasie, to możesz liczyć na drobny upominek. Na pewno Cię on ucieszy.

W Karpacz znajduje się wiele rozrywkowych miejsc. Możesz udać się do dyskoteki lub kręgielni. W mieście znajdują się nowoczesne baseny oraz sauny. Jeśli Twoja żona chce, abyś ją czymś zaskoczył - kup jej bilet do SPA lub solarium. Na pewno to doceni. Jeśli lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu i masz smykałkę do sportu, to Cubeball w 3 gwizdkowym hotelu Artus będzie strzałem w dziesiątkę. To nowy jak na nasz kraj sport, ale zyskuje coraz więcej sympatyków. W miejsce znajduje się sporo restauracji. Warto poznać kuchnię tradycyjną, regionalną. Karpacz znany jest z doskonałej jakości baraniny i najlepszej w Polsce wołowiny. Jeśli na wakacje jeździsz rzadziej, niż raz na rok - musisz poznać tą kuchnię, bo będziesz tego żałował.

Karpacz to miejsce, gdzie nie zabraknie dla Ciebie atrakcji! Postaraj się zwiedzić jak najwięcej miejsc.

Szukasz idealnego miejsca na wypoczynek z rodziną w Polsce? Szukasz atrakcji dla dzieci, ale i dla siebie? Zapraszamy na naszą stronę, na pewno znajdą Państwo coś dla siebie!

 

 

wakacje wietnam

ul. Długa 45, Kraków

805 487 563

kontakt@gminyturystyczne.pl